Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nowe publikacje kaszubskojęzyczne dla dzieci
środa, 7 lutego 2018

Jesteśmy szczęśliwi mogąc poinformować, iż dostępne są już w sprzedaży nowe pozycje kaszubskojęzyczne, które ucieszą najmłodszych czytelników. Po zeszłorocznych dobrze przyjętych publikacjach tj. „Zaklęta stegna. Bajki kaszubskie” (płyta CD) , „Gduńsk basniowô stolëca Kaszub” Jerzego Sampa oraz „Szorëm Òlë” Joanny Zorn –Szumiło przyszedł czas na kolejne tytuły dla dzieci, czyli „Mariolka i ji przigodë” Romana Drzeżdzona oraz „Wiérzte dlô dzecy. Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń / Krôjczi pôjczi” Stanisława Jankego”.

 

 

Mariolka i ji przigodë

 

Nuda... co na nią poradzić? W szczególności jak ma się kilka lat i nic ani książka, ani zabawki, lalki, rysowanie już nie przynoszą przyjemności? A na dworze mróz i śnieg, przez który nie można wyjść. Małą Mariolkę spotkał właśnie taki dzień i trwałby tak do końca, gdyby nie poznała tajemniczego, malutkiego Jurka – krasnoludka. Nowy przyjaciel zabiera dziewczynkę w swój magiczny świat, gdzie istnieją wszystkie postacie, o których możemy tylko przeczytać: smoki, stolemy, czarownice... co się tam wydarzyło? Musicie koniecznie przeczytać!

Książka w sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym małej dziewczynki, tytułowej Mariolki i jej przygodach w bajkowej krainie jej fantazji. To doskonała pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie I etapu edukacyjnego. Pozycja jest dostępna z audiobookiem, a czyta ją Magdalena Kropidłowska.

http://kaszubskaksiazka.pl/674-mariolka-i-ji-przigode.html

 

Wiérzte dlô dzecy

Wiersze dla dzieci Stanisława Jankego są od wielu lat chętnie czytane przez najmłodszych, recytowane podczas konkursów „Rodnô Mòwa” i przy innych okazjach. Poeta potrafił w nich dotrzeć do dziecięcej wyobraźni, opisać codzienne sprawy, które dla kilkulatków są „najważniejsze na świecie”, a wielu dorosłych w ogóle ich nie zauważa.

Pierwszy tomik z wierszami dla dzieci „Żużónka jak mrzónka. Kołysanka z marzeń” wydał Janke w 1984r. Jego córka miała wówczas trzy lata i pomagała poznawać tacie świat dziecka podczas wieczornego czytania bajek i wierszy. Kolejna książeczka „Krôjczi pôjczi” wyszła ponad 10 lat później, ale Janke wciąż potrafił opisać dziecięcy świat w sposób zachwycający najmłodszych czytelników.

Wiersze zawarte w obu tomikach prezentujemy po latach w nowej szacie graficznej z pięknymi ilustracjami Joanny Koźlarskiej.

http://kaszubskaksiazka.pl/673-zuzonka-jak-mrzonka-kolysanka-z-marze-krojczi-pojczi-wiersze-dla-dzieci.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.