Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Regionalna Bitwa Kulinarna
poniedziałek, 5 marca 2018
Nie znaleziono zdjecia
Fot. Magda/TTM

W sobotę (3 marca) w Krokowej odbyła się V edycja Regionalnej Bitwy Kulinarnej. Tym razem o tytuł Arcymistrza Kulinarnego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego powalczyły zespoły z Wejherowa, Lipusza i Chwaszczyna. Głównym bohaterem konkursowych potraw był ziemniak, z którym najlepiej poradził sobie zespół reprezentujący Chwaszczyno. Rywalizacja w zmaganiach zorganizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie rozpoczęła się w samo południe, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krokowej. Organizatorzy zapewnili wszystkim zespołom produkty, z których miały wyczarować regionalne potrawy.

Fot. Magda/TTM

Fot. Magda/TTM

W ramach konkursu należało przygotować w 99 minut zestaw trzech potraw z ziemniakiem w roli głównej, ściśle stosując się do dostarczonych przepisów: – pierwszym daniem konkursowym była kartoflanka, na świeżym lub wędzonym boczku, z wykorzystaniem 600 gramów ziemniaków; – placki ziemniaczane, czyli danie główne – maksymalnie można było w tym przypadku zużyć dwa kilogramy ziemniaków, 2–3 jaja i 2–3 łyżki mąki, do tego przyprawy i olej do smażenia. Wedle wytycznych placki miały być cienkie i chrupiące; – faworki – w tej przekąsce oczywiście nie było ziemniaków. Miała być podana z cukrem pudrem. Jury oceniało przede wszystkim smak potraw i zgodności przygotowania z przepisem. Niemniej ważna była też estetyka podania. Wszystkie drużyny znakomicie poradziły sobie z ziemniaczanymi potrawami, ale tytuł Arcymistrza Kulinarnego ZKP zajął zespół z Chwaszczyna. Na drugiej pozycji, z tytułem Mistrza Kulinarnego ZKP, sklasyfikowano ekipę z Lipusza, a na trzeciej – drużynę z Wejherowa, której przysługuje tytuł Wicemistrza Kulinarnego ZKP. Zwycięski zespół z Chwaszczyna, oprócz nagród rzeczowych, zyskał też prawo organizacji przyszłorocznej edycji Regionalnej Bitwy Kulinarnej.

mike

 

Źródło: http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/35124-regionalna-bitwa-kulinarna-z-ziemniakiem-w-roli-glownej.html


 

 

Krótką relację (film) z wydarzenia można znaleźć na stronie Twojej Telewizji Morskiej pod poniższym linkiem:

http://www.telewizjattm.pl/dzien/2018-03-05/45751-bitwa-kulinarna-w-krokowej.html?play=on

 

 

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.