Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubski mecz w Ergo Arenie!
czwartek, 8 marca 2018

2 marca br.  upłynął termin nadsyłania prac do konkursu plastycznego pt. 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej realizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby. Konkurs skierowany jest do dzieci uczących się języka kaszubskiego!

Na liczniku mamy ponad 800 prac, a dzieła młodych twórców wciąż spływają! Zainteresowanie inicjatywą, po raz kolejny, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom naszej inicjatywy!

Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla uczestników konkursu: zapraszają na mecz  do ERGO ARENY -  wszystkie szkoły, z których dzieci wzięły udział w konkursie. Dzieci będą miały wyjątkową możliwość obejrzenia zmagań siatkarzy  Trefla Gdańsk , którzy zmierzą się z drużyną Curpum Lubin.

Widzimy się na meczu w ERGO ARENIE już 16 marca. Wspólnie stwórzmy niesamowite widowisko!

 

Data meczu:

piątek, 16 marca br., godz. 18.00, ERGO ARENA

(Plac Dwóch Miast 1,  Sopot/Gdańsk)

Spotykamy się, w dniu meczu, w Ergo Arenie o godz. 17.30.

 

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 

1. Szkoła otrzyma 50 bezpłatnych zaproszeń dla dzieci uczących się języka kaszubskiego wraz z opiekunami (ilość łączna: opiekunowie + dzieci).

(jeżeli chcielibyście Państwo otrzymać więcej bezpłatnych biletów – proszę o bezpośredni kontakt z panem Kamilem Leśniewskim)

 

2. Do 12 marca br. prosimy o przesłanie w formie elektronicznej: listy imiennej uczestników (z zaznaczeniem osób dorosłych i kontaktu telefonicznego do opiekuna grupy).

Należy ją przesłać na adres k.lesniewski@sport.trefl.com

 

Prosimy również o przesłanie informacji, jakim środkiem transportu Państwo dotrzecie na Ergo Arenę (autobus/bus/samochód).

 

Każda szkoła otrzyma zwrotnego maila z potwierdzeniem zamówienia biletów oraz informacją o tym jak je odebrać.

Po tym czasie nie ma możliwości wprowadzania zmian w listach.

 

Parking dla autokarów/busów jest bezpłatny.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: Kamil Leśniewski tel. 535 10 10 13, e-mail: k.lesniewski@sport.trefl.com

 

3. Prosimy również o umieszczenie na przedniej szybie autokaru/busa żółtą kartkę, w celu łatwiejszej koordynacji ruchu przy ERGO Arenie.

Uwaga! Zachęcamy szkoły, które pojawią się na meczu do tego, aby przywiozły ze sobą kaszubskie akcenty (kaszubskie szaliki, flagi, etc.).

___________________________________________________________________________

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego pt. . 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

            W konkursie biorą udział wyłącznie uczniowie uczący się języka kaszubskiego. Prace można zaprezentować w 4 kategoriach:

           I kategoria - klasy I-III szkoły podstawowej

          II kategoria - klasy IV-VII szkoły podstawowej 

         III kategoria - gimnazjum

         IV kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu nie lada niespodziankę!

Laureaci, jak i pierwsze 150 szkół, z których zostały zgłoszone prace plastyczne, otrzymali zaproszenia dla dzieci  uczących się języka kaszubskiego na mecz jednej z drużyn sportowych  Grupy Trefl w Ergo Arenie w Gdańsku,  podczas której laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.