Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
VI Regionalna Bitwa Kulinarna
poniedziałek, 11 marca 2019

Kucharze zmierzą się w konkurencji trzech tradycyjnych kaszubskich potraw weselnych. Nie zabraknie dobrej muzyki, o którą zadba chór „Strzelenka” z Tuchomia (gm. Żukowo) – pod dyrekcją Karola Krefty. Swoją premierę będą miały „Kaszëbsczé wieselné nótë”. Prowadzić Bitwę będą: Dominika Klawikowska oraz Robert Groth.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny! Darmowa degustacja zapewniona :)

Cykl imprez z gotowaniem na żywo rozpoczął się w 2013 roku. To właśnie wtedy, promując wydaną przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie książkę kucharską „Smaki Kaszub” autorstwa Zyty Górnej, zorganizowaliśmy po raz pierwszy kulinarną bitwę. Impreza z kuchnią kaszubską w roli głównej odbyła się w Garczu, a do pojedynku o tytuł kulinarnego arcymistrza stanęły drużyny reprezentujące oddziały ZKP Brusy, Chmielno i Jastrzębia Góra.

fot. II edycja Regionalnej Bitwy Kulinarnej w Helu

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest też inicjatorem realizowanego przez Twoją Telewizją Morską programu kulinarnego „Kaszuby od kuchni”! Odcinki obejrzeć można pod linkiem:

http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/105-kaszuby-od-kuchni.html?play=on

 

Już niedługo rusza nowy sezon programu "Kaszuby od kuchni", proszę śledzić informacje na stronie TTM jak i kaszubi.pl

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.