Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
IX Bajkowy Festyn Rodzinny w Kościerzynie
poniedziałek, 23 września 2019
Nie znaleziono zdjecia
Emilia Maszke, autorka podręcznika "Kaszëbsczi Òdkriwca", czyta "Żëcé i przigòdë Remùsa"

Już po raz dziewiąty na kościerskim Rynku rozbrzmiały kaszubskie baśnie i opowiadania. W niedzielne popołudnie odbył się tam Bajkowy Festyn Rodzinny. A wszystko za sprawą kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania", której głównym celem jest promocja regionalnej literatury dziecięcej.

Niedziela na Rynku w Kościerzynie upłynęła pod znakiem bajek, ciekawych warsztatów i konkursów. Pogoda dopisała i kilkaset dzieci wraz z rodzicami i opiekunami pojawiło się na kościerskim rynku aby bawić się razem z nami podczas tegorocznej edycji Kaszubskiego Bajania.

Tego dnia odbyła się promocja, dwóch  publikacji dla dzieci: „Wiérztów starka dlô dzôtk” Jana Trepczyka oraz audiobooka „Żëcé i przigòdë Remusa” w interpretacji Zbigniewa Jankowskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu z pierwszej publikacji Burmistrz Kościerzyny przeczytał zebranym wiersz „Maszerëjemë”, natomiast Zbigniew Jankowski fragment przygód o Remusie. Na scenie czytali również Wanda Lew-Kiedrowska, Beata Jankowska oraz Emilia Maszke.

Podczas festynu odbyły się liczne gry i konkursy, a także warsztaty regionalne. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, którego tematem była powieść „Żëcé i przigòdë Remusa” – jak co roku twórcy najlepszych prac otrzymali ciekawe nagrody. Na scenie zaprezentowały się "Mała Kościerzyna", Zespół Łubiańsczé Gzubë z Łubiany oraz Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Kościerzyna”. Ania Cupa wraz z dziećmi z Łubiany porwała wszystkich uczestników festynu do zatańczenia „Remusa” w rytm Hip-Hopu z przygotowanymi wcześniej podczas warsztatów rekwizytami, czyli zamkiem Królewianki. Zebrani mogli posłuchać także występów wokalnych oraz instrumentalnych wykonanych przez dzieci oraz Zofię Muchowską laureatkę Kaszubskiego Idola 2018.

Zdjęcia: www.koscierski.info

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.