Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Mamy Niepodległą!
środa, 13 listopada 2019

„Mamy Niepodległą” to ogólnopolska akcja społeczna, polegająca na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.  Jest ona inicjatywą, która została podjęta przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w 2013 roku. Od tego czasu co roku w okresie święta Niepodległości każdy ma możliwość zdobycia darmowej pocztówki o grafice nawiązującej do Odzyskania Niepodległości. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie po raz drugi włącza się do tej wspaniałej akcji. Tegoroczną nowością jest możliwość wysłania pocztówki w wersji papierowej lub elektronicznej. Tematem edycji 2019 są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

 

Na każdej z pocztówek jest dołączony znaczek, więc można ją wysłać również za darmo do znajomych, przyjaciół czy też rodziny.  Akcja ma na celu utrwalać oraz wzmacniać w powszechnej świadomości daty związane z odzyskaniem niepodległości jak i służyć pielęgnowaniu tożsamości oraz kształtowaniu postaw obywatelskich.

Pocztówki można odebrać w Księgarni Kaszubska Książka w Domu Kaszubskim przy ul. Straganiarskiej 22.

 

Więcej informacji na: https://muzeumpilsudski.pl/mamy-niepodlegla/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.