Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wirtualné zéńdzenié Radzëznë Kaszëbsczégò Jãzëka
piątek, 15 maja 2020

Latos 14 maja w czwiôrtk pòtkelë sã nôleżnicë Radzëznë Kaszëbsczégò Jãzëka. Ten rôz - wirtualno. Dzejarze òbgôdiwelë bédënk  kaszëbsczi techniczny słowiznë. Òkróm tegò rëchtowelë sã do pòdjãcô ùchwałë tikający sã ùżiwaniô i/y w kaszëbsczim jãzëkù, a téż zgłosziwelë témë latosëch referatów, jaczé òstóną wëgłoszoné na latnym sympòzjum radë. Baro wôżnô bëła téż gôdka ò słowiznie, jakô jesz brëkùje òbrobieniégò na rodną mòwã Kaszëbów. Zéńdzenié, chòc dérowało dosc długo, bëło brzadné w nowé ùdbë, bédënczi i òbsądzenia. Wôrt nadczidnąc, że mòżebnosc pòtkaniô, chòc czësto jinaczi jak przódë, bëła dlô wszësczich nowim, cekawim doswiôdczenim, a i smiéchù dało całą gromadã!

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.