Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wysoka frekwencja
czwartek, 16 lipca 2020

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej najwyższą frekwencję zanotowano w województwie mazowieckim, gdzie zagłosowało ponad 71,10 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazło się woj. pomorskie z wynikiem nieznacznie niższym, bo 70,40 proc.!

Jest to rekordowa i historyczna frekwencja w naszym województwie. Dziękujemy mieszkańcom wszystkich rejonów Pomorza. Wierzymy, że obywatelskie zaangażowanie w sprawy krajowe i lokalne będzie na trwale naszą dobrą cechą.

Efektem naszego licznego udziału w głosowaniu są m.in. 4 wozy strażackie, które trafią na Pomorze w ramach konkursu MSWiA „Bitwa o wozy”! Do 49 gmin liczących do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją wyborczą wg podziału na województwa sprzed 1999 roku miało trafić 49 wozów strażackich. Na liście zwycięskich gmin znalazły się 4 gminy z województwa pomorskiego, w tym trzy kaszubskie gminy: Brusy, Kosakowo, Parchowo oraz Krynica Morska. 

https://pbs.twimg.com/media/Ec9A-4EWAAAXUoE?format=jpg& data-cke-saved-name=large name=large

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.