Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Koncertowali w Gdyni
wtorek, 12 maja 2015

8 maja br. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni odbył się koncert „Requiem Bernarda Stielera w hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu połączonych chórów ‒ „Morzanie”, „Lutnia”, „Pięciolinia” i „Strzelenka” pod dyr. prof. Przemysława Stanisławskiego. Zebranych gości przywitał ks. prałat Edmund Skalski – proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski. W dalszej części prof. Stanisławski przybliżył genezę koncertu oraz historię dotychczasowych prezentacji tego dzieła. Podczas blisko godzinnego występu wspomniani muzycy zrzeszeni w Radzie Chórów Kaszubskich zaprezentowali kilkanaście utworów wzbogaconych partiami solowymi Tomasza Fopke oraz fragmentami „Tryptyku rzymskiego” w języku kaszubskim czytanymi przez Wojciecha Schutta.

Połączone chóry kaszubskie w gdyńskiej świątyni. Fot. Ewa Hoppe

Kaszubskie chóry oraz prof. Przemysław Stanisławski. Fot. Ewa Hoppe


Publiczność zgromadzona w kościele pw. NMP Królowej Polski. Fot. Ewa Hoppe

Fotorelację można zobaczyć tutaj.

Organizatorami koncertu była Rada Chórów Kaszubskich, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Projekt zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu posłów: Teresy Hoppe, Kazimierza Plocke i senatora Edmunda Wittbrodta.

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.