Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ksiądz Józef Zator Przytocki
wtorek, 13 lutego 2018

Informacja

 

Film pt.

„Ksiądz Józef Zator Przytocki pseudonim Czeremosz"

- zmiana dni emisji filmu

 

Pragniemy poinformować, iż w Telewizji Polskiej zostanie pokazany film o Ks. Józefie Zator-Przytockim - duszpasterzu Armii Krajowej, kawalerze orderu Virtuti Militari, więźniu politycznym a wreszcie wieloletnim proboszczu Bazyliki Mariackiej.

         Film będzie można oglądnąć w następujące dni:

  • w TVP 1 – 15 lutego (w czwartek) – o godz. 23.30
  • w TVP 3 – 18 lutego (w niedzielę) – o godz. 19.45

Dokument ukazuje biografię tego niezłomnego kapłana. Ks. Józef Zator-Przytocki był kapelanem AK na południu Polski. Po wojnie zasłynął patriotycznymi kazaniami, wygłaszanymi w kościele w Gdańsku-Wrzeszczu, przy ulicy która obecnie nosi jego imię. Za swoją postawę komuniści skazali go na piętnaście lat więzienia, poddając w śledztwie okrutnym torturom. Po siedmiu latach wyszedł na wolność i objął parafię w Bazylice Mariackiej.

Pomysł na stworzenie takiej produkcji urodził się w głowach członków wrzeszczańskiego koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego realizacji podjęła się Telewizja Polska.

Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest dziennikarka TVP Gdańsk, Jolanta Roman-Stefanowska.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.