Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Po raz setny po kaszubsku
wtorek, 13 lutego 2018

w jubileuszowej, setnej mszy świetej w język kaszubskim zorganizowanej przez oddział Słupski ZK-P i odprawionej w kościele św. Jacka przez ks. Romana Skwiercza udział wzięło wyjątkowo wielu przedstawicieli słupskich Kaszubów. Jak rzadko kiedy wszystkie miejsca w kościele były zajęte. 

Mszę uświetnił poczet sztandarowy naszego Oddziału zaś uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Słupsku prowadzeni przez Karolinę Keller pięknie odczytali fragmenty Pisma.

Jak zawsze po mszy zgromadziliśmy się w sali naszej siedziby przy ul. Sienkiewicza 19 na kawie i kuchu ufundowanym przez słupskich piekarzy. Miejmy nadzieję, że tak liczne spotkanie nie powtórzy się dopiero z następnej, równie okrągłej okazji....

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.