Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zmarł Edmund Konkolewski
wtorek, 29 stycznia 2019

W poniedziałek, w wieku 97 lat zmarł Nestor kaszubskich gawędziarzy, zasłużony społecznik Edmund Konkolewski z Wiela. Mimo swoich rozlicznych zasług, skromny i prawy człowiek. Kochał ludzi, Kaszuby, swoją rodzinną wieś.  W gimnazjum w Kościerzynie uczył go ks. Dr Leon Heyke. W 1939 walczył w armii gen. Józefa Kleberga. Był współzałożycielem Oddziału ZK-P w Wielu i współorganizatorem odsłonięcia pomnika Hieronima Derdowskiego . Całe życie aktywnie uczestniczył w życiu społecznym i kulturalnym swojej wsi i gminy, zatroskany o jej historię i współczesność. Będzie nam go brakowało.

Do uzdrzenio w niebny krojnie druhu Edmundzie!

Pogrzeb Edmunda Konkolewskiego odbędzie się 1.02.2019 r. (piątek) o godz.10.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Wielu. Prosimy o udział pocztów sztandarowych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.