Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
"Lech Bądkowski – inspirator
wtorek, 19 listopada 2019
Nie znaleziono zdjecia
Laureaci konkursu, fot. Łukasz Richert

13 listopada 2019 roku odbyła się w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku uroczystość poświęcona upamiętnieniu setnej rocznicy narodzin wybitnego gdańszczanina  -  Lecha Bądkowskiego, związana z finałem pierwszej edycji konkursu plastycznego pt. ,,Lech Bądkowski – inspirator Niepodległej”.

W kategorii szkół podstawowych nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Sławina Kosmulska córka pisarza pana Lecha Bądkowskiego – obecna na uroczystości, a w kategorii szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Pan Piotr Kowalczuk -  zastępca prezydenta miasta Gdańska.

W trakcie uroczystości zaprezentowany został również spektakl przygotowany przez uczniów XIX LO na podstawie utworu ,,Legenda o pustelniku”, a także pieśń ,,Miejcie nadzieję”. Zakończeniem uroczystości był występ szkolnego chóru ,,Scherzi musicali” pod kierunkiem pani Darii Polanowskiej i utwór ,,Uwierz Polsko”.

Wśród gości, którzy odwiedzili XIX LO, znaleźli się dyrektorzy oraz wicedyrektorzy gdańskich szkół podstawowych i liceów, przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Maria Mrozińska dziennikarka, producentka filmu o Lechu Bądkowskim pt. ,,Inspirator”.

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.