Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubskimi śladami w Gdańsku
sobota, 23 listopada 2019
Nie znaleziono zdjecia
Na trasie spaceru spotkanie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.

Od czerwca do października 2019 r. zrealizowaliśmy 10 spotkań – spacerów kaszubskimi śladami po Gdańsku. W edukacyjnych spotkaniach uczestniczyło ponad 200 osób – byli to uczniowie gdańskich szkół, nauczyciele, rodzice, dziadkowie – mieszkańcy Gdańska.

Gdańsk przez całe wieki był, i nadal jest, dla Kaszubów głównym centrum gospodarczym, kulturalnym i społecznym. Podczas spotkań z mieszkańcami Gdańska opowiadamy o miejscach oraz pamiątkach po ludziach związanych z Kaszubami. Szlak kaszubski, który przemierzamy, wiedzie przez Stare Miasto, Osiek i Główne Miasto Gdańska. Celem tych spotkań jest nie tylko zapoznanie mieszkańców z kaszubskimi śladami w Gdańsku, ale także zainspirowanie, szczególnie młodzieży, do samodzielnego poszukiwania informacji i poznawania dziejów i kultury Gdańska oraz własnych, rodzinnych korzeni.

Uczestnicy spacerów otrzymali broszury edukacyjne i książki związane z Kaszubami i Gdańskiem, ufundowane przez Miasto Gdańsk.

Zapraszamy również do zapoznania się z cyklem filmów pt. "Kaszubi w Gdańsku". Filmy dostępne są na portalu Wirtualne Kaszëbë http://www.wirtualnekaszuby.com/

Organizator: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdańsku

WJK