Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Odeszła Jolanta Roszczynialska
niedziela, 29 marca 2020

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Gdyńskiej Radnej, Członkini ZKP Gdynia

śp.

Jolanty Roszczynialskiej

Najbliższym Zmarłej składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

 

Jolanta Roszczynialska - pochodząca ze znanej kaszubskiej rodziny - Roszczynialskich. Od wielu lat członkini Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Gdyni, radna Rady Miasta Gdyni III i IV kadencji (1998-2006). W latach 2002-2006 była Wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Zaangażowana w sprawy Gdyni oraz szerzej - całych Kaszub. Związana z gdyńską dzielnicą Orłowo - była pomysłodawczynią odtworzenia w Orłowie Pomnika Chrystusa – Błogosławieństwo Morza zniszczonego w czasie wojny. Po 60. latach figura wróciła nad orłowski brzeg. 11 czerwca 2005 roku jako przewodnicząca Społecznego Komitetu Odbudowy dokonała odsłonięcia pomnika wspólnie z metropolitą gdańskim abp. Tadeuszem Gocłowskim i proboszczem parafii Matki Boskiej Bolesnej ks. Krzysztofem Rybką. Była także inicjatorką innego orłowskiego pomnika – postawionego wybitnemu malarzowi-artyście, mieszkańcowi Orłowa Antoniemu Suchankowi, który został uwieczniony na charakterstycznej orłowskiej ławeczce nieopodal mola. Wśród gdynian, Kaszubow cieszyła się wielką sympatią, jako społecznik i radna pracowita i otwarta na bliźniego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.