Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Msza w intencji I. Trojanowskiej
niedziela, 19 kwietnia 2020

W najbliższy wtorek, 21 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie zostanie odprawiona msza św.

w intencji

śp. Izabelli Trojanowskiej

w 25. rocznicę Jej śmierci

Ze względu na zmianę przepisów odnośnie ilości wiernych podczas mszy św. podczas epidemii, od poniedziałku 20 kwietnia jest możliwe szersze uczestniczenie w Eucharystii. Do wspólnej modlitwy zapraszają przyjaciele śp. Izabelli.

 

Izabella Trojanowska - dziennikarka, autorka wielu artykułów, programów telewizyjnych  i przewodników związanych tematycznie z Kaszubami, pierwsza redaktorka „Biuletynu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego”, którego kontynuacją jest „Pomerania”, prezeska Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na początku lat 80. ubiegłego wieku. Na mocy jej testamentu został powołany fundusz stypendialny dla osób zajmujących się tematyką regionalną i mających pewien dorobek dziennikarski. Przez dwie dekady objął on swoim działaniem kilkudziesięciu stypendystów.

Izabella Trojanowska (1929-1995). Fot. ze zbiorów Wojciecha Kiedrowskiego

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.