Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Najnowsze "Teki Kociewskie"
piątek, 10 lipca 2020

Zapraszamy do lektury najnowszego, trzynastego już, zeszytu rocznika „Teki Kociewskie” wydawanego przez Oddział Kociewski ZKP w Tczewie. W tym roku  z pewnym opóźnieniem zapoznać się można już z e-wydaniem kociewskiego periodyku, wydanego przy wsparciu Zarządu Głównego ZKP.

W zeszycie przeczytać można m.in. polemikę dra Michała Kargula z treścią pracy prof. Adeli Kożyczkowskiej „Kaszubszczyzna. Pedagogicznie o języku i tożsamości”, biograficznymi wspomnieniami pióra Jana Kulasa o Oldze Krzyżanowskiej oraz Stefanie Łaszewskim, wyniki badań Jakuba Borkowicza nad problematyką przemytu w międzywojniu na obszarze powiatu tczewskiego, dokończenie artykułów: Grzegorza Piotrowskiego o wydarzeniach na Pomorzu w latach 1308-1309 oraz Grzegorza Rogowskiego dotyczącego procesów o czary w Nowem, zaś Bogdan Wiśniewski o Pelplińskim Komitecie Obywatelskim z 1989 roku. Tradycyjnie w „Tekach” można także poznać obraz działalności Zrzeszenia na Kociewiu (a także w parcie toruńskim) oraz poczytać o kolejnej wyprawie tczewskich zrzeszeńców na Kakuaz.

 

Zapraszamy do lektury:

https://issuu.com/skarbnicakociewska/docs/teki_kociewskie.2019_z.xiii

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.