Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Radiowa Kaszubska Droga Krzyżowa
wtorek, 7 kwietnia 2020

Tegoroczna Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy tego wydarzenia religijnego połączyli siły i stworzyli radiowe słuchowisko. Rozważania, śpiew i modlitwy kaszubscy lektorzy nagrali u siebie w domach. Audycję wyemitowało Radio Gdańsk 3 kwietnia w kaszubskim paśmie DAB+ oraz wyemituje w Wielki Piątek na antenie głównej Radia Gdańsk.

Audycja z Kaszubską Drogą Krzużową dostępna jest po linkiem:

https://drive.google.com/open?id=1E1TVqEKseJxsnvlbAp62GXd88fHfIYJQ

 

- Bardzo przeżywaliśmy, że nie możemy się spotkać w Sianowie. To było pragnienie serca - mówi jedna z inicjatorek stworzenia radiowej Kaszubskiej Drogi Krzyżowej, Grażyna Recław.

- Kaszubska Droga Krzyżowa to jest nasza tradycja. Po raz 17. mieliśmy się spotkać 27 marca w Sianowie, aby odczytać stacje Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim. Niestety z uwagi na zaistniałą sytuację okazało się, że to niemożliwe do zrealizowania. Kwarantanna pokrzyżowała nasze plany, ale tutaj pojawił się pomysł i niemożliwe stało się możliwe. Kilka telefonów, nagranie na różne dyktafony w zaciszu domowym, później montaż i XVII Kaszubska Droga Krzyżowa w wersji radiowej się odbędzie. Dziękuje Robertowi Grothowi za trud i wysiłek, jaki włożył w przygotowanie, a wszystkich pozostałych zapraszam do udziału w rozważaniach pasyjnych w języku kaszubskim - kontynuuje Grażyna Recław.

- Nie mogliśmy spotkać się fizycznie, spotkajmy się zatem w sieci oraz przy odbiornikach radiowych. Odmówmy i zaśpiewajmy wraz z kaszubskimi lektorami oraz autorem rozważań poszczególne stacje. Abyśmy już w przyszłym roku gremialnie spotkali się na XVIII już Kaszubskiej Drodze Krzyżowej, abyśmy mogli podziękować za oddalenie pandemii koronawirusa i prosić w dalszym ciągu o łaski Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie - mówił Eugeniusz Pryczkowski, organizator Kaszubskiej Drogi Krzyżowej.

źródło: radiogdansk.pl

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.