Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Boto czyta Ostrowską
środa, 8 lipca 2020

Nagranie czytania fragmentów "Wyspy" Róży Ostrowskiej przez Sylwię Górę, współzałożycielkę Fundacji Teatru Boto, powstało w ramach programu XI Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy: Kosmopolis 2020. Inspiracją do powstania nagrania było spotkanie z córką autorki Elżbietą Lorenc na X edycji festiwalu.

 

 

Realizacja nagrania/muzyka/mastering: Marcin Dymiter

Zdjęcia: Krzysztof Wyszomirski

Czyta: Sylwia Góra


BETWEEN.POMIĘDZY jest międzynarodowym festiwalem poświęconym związkom teatru i literatury, organizowanym od 2010 roku w Sopocie przez Fundację BETWEEN.POMIĘDZY oraz Uniwersytet Gdański, we współpracy z wieloma krajowymi i zagranicznymi instytucjami nauki, kultury i sztuki. Stale współpracujemy z Teatrem Wybrzeże, Teatrem Boto, Teatrem na Plaży, Towarzystwem Przyjaciół Sopotu oraz kwartalnikiem “Tekstualia”. BETWEEN.POMIĘDZY jest wydarzeniem interdyscyplinarnym o charakterze popularnonaukowym, w którego organizację zaangażowanych jest wiele podmiotów z dziedziny sztuki, kultury i nauki na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W ramach działań BETWEEN.POMIĘDZY realizowane są programy edukacyjne i wydawnicze. Pomysłodawcą festiwalu jest Tomasz Wiśniewski, a w jego organizację zaangażowani są: profesor David Malcolm (od zawsze), Monika Szuba (w latach 2011-2017), Katarzyna Kręglewska (od 2016) oraz Ewelina Stefańska (od 2018).

________

 

Sylwia Góra – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu).

Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i wiceprezeską, i z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Snyw reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie.

W 2009 roku za spektakl Umiłowana zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora z Dolnego Śląska na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka.

Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie można ją oglądać w: Intymnych lękach, Fazie Delta, Broniewskim i Ruskich w reż. Adama Orzechowskiego, Zmierzchu bogów w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, w Czarownicach z Salem w reż. Adama Nalepy, Martwych duszach w reż. Janusza Wiśniewskiego, Portrecie damy w reż. Eweliny Marciniak i Trojankach w reż. Jana Klaty.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.