Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Potańcówki pod Szadym Bukiem
poniedziałek, 7 września 2020

Starsi, młodsi, wszyscy zainteresowani wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy we Wieżycy, które odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hopowie. Projekt Wiejskie Kuźnie Pamięci - Potańcówki pod Szadym Bukiem okazał się strzałem w dziesiątkę, a dziewczyny z okolicznych stowarzyszeń udowodniły, że potrafią zajmować się nie tylko swoim życiem osobistym, ale również łączyć to prywatne z działalnością na rzecz lokalnej społeczności. W projekcie Wiejskich Kuźni Pamięci przy Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym biorą udział cztery reanimatorki - Kamila Król z Hopowa, Agnieszka Gleinert-Pobłocka z Gołubia, Paulina Węsierska z Sierakowic i Izabela Itrich-Hopa ze Sławek. To dzięki ich pracy i ogromnemu zaangażowaniu, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii, również młodsi mieszkańcy powiatu kartuskiego mogli dowiedzieć się, że szady buk w Leśnictwie Sarni Dwór w gminie Somonino, to nie było tylko zwykłe drzewo. Wokół niego przed wielu laty toczyło się życie towarzyskie mieszkańców nie tylko lokalnej społeczności.

Więcej na: https://kartuzy.naszemiasto.pl/wiejskie-kuznie-pamieci-w-powiecie-kartuskim-2020

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.