Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Podróż. Zdroje Raduni
czwartek, 31 stycznia 2019

Jest taki sposób wędrowania: wyruszyć w teren z zupełnie już nieaktualnym przewodnikiem. A może... To tylko pozór, że przewodnik jest nieaktualny, nawet jeśli ma ponad sto lat? Zdjęcia do filmu "Podróż. Zdroje Raduni" były kręcone jesienią ubiegłego roku. Reporter - Tomasz Słomczyński wyrusza na wędrówkę po Kaszubach... Ale jest to podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Kieruje się przewodnikiem "Zdroje Raduni", autorstwa Aleksandra Majkowskiego, wydanego w 1913 roku. Dociera do miejsc, które przed stu laty opisywał najwybitniejszy pisarz kaszubski. Zadaje pytanie: co powiedziałby autor przewodnika sprzed stu lat, gdyby ujrzał i doświadczył tego, co widzi współczesny wędrowiec? Rzecz jasna, pytanie to musi zostać bez odpowiedzi. Ale warto je zadawać, chociażby po to, by każdy z widzów spróbował samodzielnie znaleźć na nie odpowiedź. Niekiedy perspektywa sprzed wieku pozwala dostrzegać współczesność...

 

 

 

Reżyseria i scenariusz: Tomasz Słomczyński i Piotr Emanuel Dorosz

Prowadzący reporter: Tomasz Słomczyński

Zdjęcia, montaż, dźwięk: Piotr Emanuel Dorosz

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.