Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawy i warsztaty na Zamku Sieleckim w Sosnowcu
poniedziałek, 4 lutego 2019

Wystawa o trudach życia w będzińskim getcie, ekspozycja "Lutry. Dokument wyobrażony" o pozostałościach po społeczności luterańskiej na Kaszubach i warsztaty fotograficzne. To propozycje Sosnowieckiego Centrum Sztuki - Zamek Sielecki.

„W oczach młodych. Życie i śmierć w będzińskim getcie” to tytuł ekspozycji prezentującej losy ośmiu osób, które mieszkały w Będzinie przed wybuchem drugiej wojny światowej i w jej trakcie. Nie wszyscy przeżyli czas Holokaustu, a ci, którzy przetrwali zostali rozproszeni po świecie. Na wystawie historia tej zagłębiowskiej miejscowości zaprezentowana została z wykorzystaniem zachowanych pamiętników, wspomnień oraz relacji świadków. Otwarcie ekspozycji dziś o godz. 17. Zwiedzać będzie można ją do 17 marca.

Czytaj więcej na: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,24413659,0,Wystawy-i-warsztaty-na-Zamku-Sieleckim-w-Sosnowcu.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.