Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Edmund Konkolewski spoczął w Wielu
wtorek, 5 lutego 2019

Edmund Konkolewski, nieodżałowany kaszubski gawędziarz, piewca Wiela i ziemi kaszubskiej zmarł 28 stycznia 2019 roku w wieku 97 lat. Został pochowany na wielewskiej ziemi, w swojej ukochanej, małej ojczyźnie.

"Ziemio Kaszubska i Wy Pomorzanie, Kto Wami się zajmie, gdy Edmunda nie stanie..." - między innymi taki wpis o Edmundzie Konkolewskim pojawił się kilkadziesiąt lat temu w jednej z kronik prowadzonych przez tego znanego gawędziarza ludowego, a dokumentujących historię pierwszego w Polsce wiejskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

Czytaj więcej na: http://nowepomorze.pl/koscierzyna/odeszli-od-nas/2513-edmund-konkolewski-spoczal-w-wielu-swojej-ukochanej-malej-ojczyznie.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.