Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Warsztaty - podpisanie umowy
Nie znaleziono zdjecia

18 marca 2020 roku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie podpisało z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi umowę o powierzenie grantu na realizację projektu pt. Warsztaty dla animatorów lokalnych współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 43.288,70 zł, wysokość dofinansowania z LGD PDS 41.000,00 zł.

W ramach projektu planujemy organizację 6 warsztatów z różnych dyscyplin tradycyjnego rękodzieła ludowego i artystycznego, które będą w sposób profesjonalny i kompleksowy przygotowywać animatorów lokalnych do organizowania zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób starszych w świetlicach wiejskich, domach kultury, bibliotekach itp. Każdy z warsztatów zakończy się uzyskaniem zaświadczenia.

W programie zaplanowano:

  1. Warsztaty 2. dniowe tkactwa na krosnach metoda tabliczkową; poznanie tradycji tkactwa ludowego oraz nabycie umiejętności tkania na krosnach metodą tabliczkową. Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie zaprojektowaną i utkaną zapaską (krajką). 
  2. Warsztaty 4. dniowe garncarstwa techniką na kole  garncarskim; poznanie tradycji garncarstwa na Kaszubach oraz nabycie umiejętności toczenia na kole garncarskim oraz manualnej pracy z gliną  a także poznania glazurowania prac po pierwszym wypale. Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie wykonanymi pracami (1 wykonana na kole, druga przygotowana manualnie). Prace będą dwukrotnie wypalane w piecu.
  3. Warsztaty 2. dniowe filcowania na sucho; uczestnicy poznają technikę filcowania na sucho.  Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie wykonaną pracą np. poduszka, szal, chusta itp.
  4. Warsztaty 2. dniowe papieroplastyki w kaszubskim roku obrzędowym; poznanie tradycji papieroplastyki w kaszubskim roku obrzędowym oraz nabycie umiejętności wykonywania kwiatów i motywów roślinnych z krepy (różne techniki), poznanie techniki woskowania kwiatów oraz wykonywania  podstaw do wianków i wianuszków z słomy oraz siana. Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie wykonanymi  min. 3  pracami  m.in. wianki nagrobne, dekoracje związane z majeniem domostw oraz tradycji wokół nocy św. Jana.
  5. Warsztaty 1. dniowe malowania na porcelanie z oparciu o motywy roślinne stosowane w kaszubskim malarstwie na szkle; uczestnicy poznają technikę malowania na porcelanie oraz wypały prac.  Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie zaprojektowanymi (wykorzystując motywy roślinne stosowane w kaszubskim malarstwie na szkle) i wykonanymi pracami gotowymi do wypału w domowych piekarnikach np. talerze dekoracyjne, zestawy do kawy/ herbaty itp.  
  6. Warsztaty 1. dniowe zdobienia szkła metodą fusingu; uczestnicy poznają tradycje związane hutami szklą na Kaszubach oraz poznają technikę zdobienie szkła metoda fusingu.  Każdy uczestnik zakończy  warsztaty z własnoręcznie wykonanymi 2 pracami w szkle m.in. świecznik na drewnianej podstawie oraz lampion w metalowej oprawie.

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie                 Oddział w Bytowie

ul. Zamkowa 2          77-100 Bytów

e-mail: zkp.bytow@wp.pl

BNP Paribas            Bank Polska SA              59 1600 1462 1897 2987 9000 0001

 

© Copyright 2020 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Bytów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.