Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Warsztaty garncarskie
Nie znaleziono zdjecia

Bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza na cykl warsztatów w ramach projektu grantowego  pt. Warsztaty dla animatorów lokalnych.  

W najbliższych miesiącach odbędą się spotkania z różnych dziedzin tradycyjnego rękodzieła ludowego i artystycznego, które w sposób profesjonalny i kompleksowy przygotują uczestników do organizowania zajęć dla dzieci, młodzieży i osób starszych w świetlicach wiejskich, domach kultury, bibliotekach itp. W planie warsztaty tkactwa na krosnach metodą tabliczkową, garncarstwa na kole, filcowania na sucho, papieroplastyki w kaszubskim roku obrzędowym, malowania na porcelanie oraz zdobienia szkła metodą fusingu.

Na początek zapraszamy na 4-dniowe warsztaty garncarstwa techniką na kole. Poznamy tradycje garncarskie na Kaszubach, opanujemy umiejętność toczenia na kole garncarskim oraz manualnej pracy z gliną, a także glazurowania prac po pierwszym wypale. Każdy uczestnik zakończy warsztaty z własnoręcznie wykonanymi pracami (1 wykonana na kole, druga przygotowana manualnie). Prace będą dwukrotnie wypalane w piecu.

Warsztaty odbędą się w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy, terminy: I sesja: 20-21.06.2020, II sesja: 4-5.07.2020.

Warsztaty są ogólnodostępne, bezpłatne dla wszystkich uczestników, ale liczy się kolejność zgłoszeń i co najważniejsze - przeznaczone są dla mieszkańców terenu Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi. Dodatkowe punkty uzyskają animatorzy pracujący w Społecznych Centrach Aktywności na terenie Partnerstwa Dorzecze Słupi.

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 15 czerwca 2020 r. e-mailem: lilianna.grosz@gmail.com 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje pod nr. tel.: 59 822 25 44 lub 697 533 495.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie                 Oddział w Bytowie

ul. Zamkowa 2          77-100 Bytów

e-mail: zkp.bytow@wp.pl

BNP Paribas            Bank Polska SA              59 1600 1462 1897 2987 9000 0001

 

© Copyright 2020 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Bytów
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.