Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Informujemy, że do 20 kwietnia 2019 r. można składać wnioski o nadanie Medalu „Srebrna Tabakiera Abrahama”. Medal "Srebrna Tabakiera Abrahama" jest wyróżnieniem przyznawanym od 1994 roku przez gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza.
Nie znaleziono zdjecia
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC mają zaszczyt zaprosić na spotkanie O Lechu Bądkowskim raz jeszcze, które odbędzie się 21 lutego br. (czwartek), o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum w Kartuzach przy ul. Kościerskiej 1.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Franciszek Leon Kręcki – zapomniany bohater kaszubskiej drogi do Niepodległości”, której autorami są Łukasz Grzędzicki i Radosław Kamiński.
Nie znaleziono zdjecia
Podczas urodzinowej sesji Rady Miasta Gdyni w Teatrze Miejskim wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wśród laureatów znalazł się członek naszego oddziału ZKP Gdynia – Jerzy Miotke. Uroczysta gala miała miejsce w 93. urodziny Miasta Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
6 lutego o godz. 17.30 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Wokół epopei - „ŻËCÉ I PRZIGÒDË REMÙSA”. Tym razem głównym tematem spotkania będzie autor arcydzieła literatury kaszubskiej - Aleksander Majkowski (1876-1938).
Nie znaleziono zdjecia
Długimi oklaskami i owacją na stojąco zakończyła się wczoraj premiera "Przygód Remusa" w reż. Krzysztofa Babickiego w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Sala wypełniona do ostatnich miejsc miała okazję obejrzeć adaptację arcydzieła literatury kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa".
Nie znaleziono zdjecia
Minutą ciszy i wspólną modlitwą w intencji śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska, rozpoczęło się środowe spotkanie w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury poświęcone kaszubskiej epopei Aleksandra Majkowskiego Żëcé i przigòdë Remùsa. O tej niezwykłej książce opowiadał Andrzej Busler.
Nie znaleziono zdjecia
Ostatni tydzień upłynął pod znakiem żałoby i wielkiego wstrząsu dla społeczeństwa Gdańska, Pomorza i szerzej Polski. Ciężko zrozumieć tragiczną śmierć Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska i motywy mordercy. Trudno objąć to ludzkim umysłem. Nie ma słów w języku cywilizowanych ludzi określających tę zbrodnię.
Strona 1 z 76

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: