Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece część III
Brusy, czwartek, 15 lutego 2018

Ze wstepu Autorów:W I dzélu ùczbòwnika przëzérelë jesmë sã rodnym Kaszëbóm. W II-dżim bédowelë jesmë wanogã kąsk dali – pò całi Pòmòrsce. A terô rôczimë Waju w swiat. Zazdrzimë do wëbrónëch krajów, przëwitómë sã z ùznónyma ùsôdzcama i jich dokazama, jaczé – dzãka kaszëbsczim tłómaczóm – mòżemë téż czëtac w rodny mòwie. Pòznómë krôjnë, w jaczich żëją lëdze, chtërny jak më, mają starã ò dozéranié tegò, co stanowi dëchòwą i materialną wôrtnotã swòji môłi òjczëznë. Mdzemë przëzérelë sã kawlowi Kaszëbów, co żëlë westrzód jinëch, a téż lëdzóm, chtërnyma naje Kaszëbë stałë sã dodomã i przëbôcziwałë jich rodné stronë. Żëczimë Wama, bë cekawòsc swiata òtmikała przed Wama grańce i brómë. Wiedno równak niech towarzą Wama słowa ksãdza Janusza Stanisława Paserba: „Môłé òczëznë ùczą żëc w òjczëznach wiôldżich, we wiôldżi òjczëznie lëdzy”.

 

------------------------------------

UWAGA

Podczas  spotkań promocyjnych: 15 lutego br. w KLO w Brusach oraz 1 marca w SP nr 43 w Gdyni, będziemy przekazywać  przedstawicielom poszczególnych szkół ponadpodstawowych, w których nauczany jest język kaszubski okazowe egzemplarze podręcznika Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece cz. III z  przeznaczeniem dla bibliotek szkolnych, a także przedstawicielom poszczególnych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych,  w których nauczany jest język kaszubski okazowe egzemplarze książki pomocniczej Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców Kaszubów z przeznaczeniem dla bibliotek szkolnych.  Prosimy o zabranie ze sobą pieczątki szkoły celem potwierdzenia odbioru publikacji.

Prosimy o zabranie ze sobą pieczątki szkoły celem potwierdzenia odbioru publikacji.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek na stoisku z szeroką ofertą wydawnictw regionalnych (możliwość wystawienia faktury przelewowej).

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.