Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Z Kaszub do Austrii. Spotkanie w Słupsku
Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku ul. Grodzka 3 godz. 17.00, poniedziałek, 19 marca 2018
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Słupsku
 
zapraszają na promocję książki Adeli Kuik-Kalinowskiej
Z Kaszub do Austrii.
Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera
 
która odbędzie się 19  marca  2018  roku  o  godz. 17.00
w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, ul. Grodzka  3
 
Promocję uświetni mini-recital współczesnych piosenek kaszubskich w wykonaniu Tomasza Fopke - baryton oraz Wojciecha Złocha - akordeon.
 
 
Najnowsza publikacja "Z Kaszub do Austrii" ukazuje powstałą na przestrzeni kilkudziesięciu lat korespondencję do Neureitera, która jest swoistym zapisem kilkudziesięcioletniej rzeczywistości kulturalno-społecznej Kaszub. Najstarszy list - z roku 1960 – nadany został przez Annę Łajming, ostatni natomiast – rękopis wiersza – badacz otrzymał w 1993 roku od Wandy Kiedrowskiej. Najwięcej korespondencji powstało w latach 70. i 80. XX wieku. Całość zebrała i opracowała dr hab. Adela Kuik-Kalinowska z Akademii Pomorskiej w Słupsku.
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.