Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ferie zimowe z Remusem
Gdańsk, poniedziałek, 11 lutego 2019

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

jeśli:

  • macie kłopot z adaptacją lektury szkolnej „Życie i przygody Remusa” do swojego programu nauczania języka kaszubskiego lub
  • macie problemy, by uczniowie zechcieli czytać tę szkolną lekturę lub
  • macie inne związane z lekturą powieści problemy,

a do tego dysponujecie wolnym czasem, to nasza oferta jest właściwą dla Was. Postaramy się Was zainspirować i Wam pomóc. Otrzymacie także przydatne pomoce dydaktyczne.

Nasza oferta jest jednorazowa i bezpłatna. Pozyskaliśmy do prowadzenia warsztatów wyjątkowych Prowadzących.

Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się i udział w trzech zajęciach warsztatowych w pierwszym tygodniu ferii,  tj. 11 (poniedziałek), 13 (środa) oraz 15 (piątek) lutego br. w godzinach od 10.00 do 14.05 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
 

Serdecznie zapraszamy na cykl trzech warsztatów pt.

Jak umiejętnie zainteresować uczniów tekstem lektury szkolnej
„Życie i przygody Remusa” w nauczaniu języka kaszubskiego
czyli cykl trzech warsztatów pt. „Podróże z Remusem”

 

Cykl trzech zajęć realizowanych w pierwszym tygodniu ferii (poniedziałek, środa i piątek) na które składają się różnego rodzaju warsztaty prowadzone przez konsultantów CEN, animatorkę pedagogiki Celestyna Freineta oraz znakomitą artystkę rzeźbiarkę, twórczynię teatru rzeźby, reżyserkę i scenografkę.

Uczestnicy założą własnego lapbooka nauczycielskiego nt. Jak pracować z tekstem lektury szkolnej i będą go wzbogacać przez cały okres trwania zajęć, pozyskując wzory i pomysły oraz nabierając przy tym doświadczenia i materiałów do pracy ze swoimi uczniami.

Przez czas trwania szkolenia analizowane będą różne aspekty powieści „Życie i przygody Remusa” pod kątem jej całościowego wykorzystania w toku edukacji kaszubskiej.

Uczestnicy poznają i zastosują różnego rodzaju działania praktyczne: będą modelować obiekty, tworzyć maski i awatary oraz teatrzyk 3D i in. Będą pracować z tekstem powieści, mapą wędrówek Remusa, z tekstami innymi, z filmem animowanym „Przygody Remusa” oraz teatrem rzeźby. Podejmą pracę nad mapą aktywności uczniów w formie twórczości, projektów edukacyjnych, itp. Podczas warsztatów również nauczyciele języka kaszubskiego pracujący z dziećmi i uczniami młodszymi poznają kreatywne metody wykorzystania wybranych wątków i motywów powieści w pracy z młodszymi uczniami i dziećmi.

Efektem pracy w cyklu warsztatów będzie bogaty materiał dydaktyczny zamknięty w formę lapbooka nauczycielskiego, maski teatralne i inne obiekty do prowadzenia zająć z uczniami, pozyskane umiejętności i wzbogacenie warsztatu pracy nauczycielskiej oraz dzielenie się doświadczeniem (na przykład w dostosowaniu problemów, tematów i wątków powieści do wieku uczniów), itp.

Ponadto uczestnicy otrzymają do własnego wykorzystania nowy numer (specjalny) wydawnictwa „CEN-ne Praktyki. Edukacja kaszubska” zawierający wiele wskazówek do prowadzenia edukacji kaszubskiej, w tym grę dydaktyczną „Podróż z Remusem przez kartki szkolnej lektury” dla uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzące: Renata Mistarz, Dominika Ringwelska, Joanna Aleksandrowicz, Sylwia Kilanowska-Męczykowska, Joanna Antczak, Irena Brzeska.

 

Bezpośredni link do rejestracji

 

Kierownik formy: Renata Mistarz
e-mail: renata.mistarz@cen.gda.pl
tel. 58 340 41 45

 

Uwaga: Aby zapisać się na szkolenia organizowane przez CEN w Gdańsku niezbędne jest założenie osobistego konta (z podaniem danych do profilu użytkownika koniecznych do wystawienia zaświadczenia). Osobiste konto zakłada się tylko raz i jest chronione własnym hasłem użytkownika - załóż konto. W przypadku problemów z zakładaniem konta można się zwrócić o telefoniczną pomoc do administratora - p. Bogdana Białobrzeskiego, tel. (58) 340 41 14.

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.